Teknoloji

Islanan Telefonun Hoparlöründen Su Çıkaran Uygulama

lazy

iPhone’unuzu bir tuvalete veya duşa düzenli olarak bıraktığınız da, bir miktar su muhtemelen hoparlör ızgaralarının içinde yerini alacaktır. Bu durum, sesin yumuşamasına  veya boğuk bir ses çıkarmasına neden olur ve bu suyu çıkarmak kolay bir iş değildir. Neyse ki, artık bunun için bir uygulama var.

Ücretsiz Sonic App Yükleyin

n Telefonun Hoparlöründen Su Çıkaran Uygulama
Islanan Telefonun Hoparlöründen Su Çıkaran Uygulama 4

iOS App Store’da “Sonic” kelimesini arayın. Muhtemelen Sonic oyunları gibi bir sürü app görünecektir, bu nedenle doğrudan mağaza sayfasına gitmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz, daha kolay olacaktır.

Sonic’i iOS App Store’dan ücretsiz olarak yükleyin

Hoparlörden Suyu Çıkarın

Sonic uygulamasını açtıktan sonra birkaç seçeneğiniz olacak. Hoparlörlerinizden su çıkarmanın bir yolu, manuel olarak bir frekans seçmektir.

Frekansı El ile Ayarlama

Frekansı (Hz) ayarlamak için parmağınızı  yukarı ve aşağı kaydırmanız gerekiyor ve frekansı başlatmak için “Play” düğmesine basabilirsiniz. Suyu dağıtmak için ideal frekansın 165 Hz civarında olduğu söyleniyor , bu nedenle o civarda bir frekans değerine ayarlamak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Bu noktaya ayarlanan frekans ile mekanik titreşim basıncı ve yer değiştirme dalgaları suyu dışarı atacaktır.

I Phone’unuzun ses seviyesinin yükseldiğinden emin olduktan sonra hoparlörlerinizi izleyin. Orada ne kadar su olduğuna bağlı olarak, küçük su damlacıklarının hoparlör ızgaralarından çıktığını göreceksiniz. Hatta bazılarının ön hoparlörden kulaklıktan çıktığını bile görebilirsiniz. Suyun çıkış yaptığını göremiyorsanız bile, I Phone’unuzun neredeyse hemen tekrar normal ses verdiğini göreceksiniz. İşiniz bittiğinde “Durdur” a basın.

 

22 Telefonun Hoparlöründen Su Çıkaran Uygulama